1 / 9
Digital Piano CASIO Privia PX-870 Клавир Пиано Klavir
69.000 МКД
15.07.2022 13:38

Скопје Центар / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Digital Piano
CASIO Privia PX-870
Цена: 69.000,- мкд.
Месечна рата: 2.875,- мкд.

Краток опис:
Нијансираната симулација на звучниот производ од дамперите и жиците кај овој модел произведува автентично чувство на полуконцертно пијано.
Клавијатурата вклучува низа на импресивни функции: симулатор за позицијата на капакот (како кај акустично пијано), можност за аудио запис, EQ, додека функцијата “Concert Play” на пијанистот му овозможува вежбање на соло делници со оркестарска придружба.

Технички спецификации:
- 88 клавиши
- 3-сензорна механика (Tri-sensor Scaled Hammer Action Keyboard II)
- 3 нивоа на чувствителност при допир
- "Hammer response" технологија (х 4 нивоа)
- Мултидимензионален генератор на звук
- 256-кратна полифонија
- Симулација на капак – х 4 позиции
- Репродукција на 19 различни инструменти
- "Layer" функција - можност за удвојување на инструменти
- "Split" функција – делива клавијатура
- Дигитални ефекти (Hall simulator x 4, Chorus x 4)
- “Brilliance” ефект (7 нивоа -3~0~+3)
- Компатибилен со Chordana Play (апликација во функција на екстерен контролер)
- Вградена професионална педал единица (три педали)
- Приклучок за слушалки - Stereo standard jack x 2
- USB TO HOST (MIDI)
- USB TO DEVICE
- Звучен систем (20W + 20W) x 4
- Димензии (Ш х Д х В) 1,393 х 299 х 801 mm
- Тежина 34,3 kg
- Достапно во црна/бела/кафеава боја

Кон инструментот, вклучено во цената следува:
- 1 година гаранција
- инструкции и обука за користење на софтверот

За повеќе информации, обратете се лично до тимот на KRITERIUM MUSIC, телефонски или преку нашата Facebook страница. Ќе ни биде задоволство стручно да Ве советуваме и Ви помогнеме во изборот.

Следете не на нашата facebook и instagram страница и бидете во тек со актуелните содржини, акции и понуди.
FB: KRITERIUM MUSIC
Instagram: kriteriummusic

Сегогаш со Вас
Вашите пијано експерти
KRITERIUM MUSIC Piano Gallery
Контакт Тел.: +389 23 25 25 25
Мобил./Вибер: +389 78 23 56 72

Категорија: Музички инструменти и опрема / Музички инструменти / Синтисајзер/Пијано

Се продава од:

KRITERIUM MUSIC
Црвена Скопска Општина 11, лок. 1
Потврден огласувач
+389 23 25 25 25
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам