1 / 6
Digital Piano CASIO Celviano AP-270 Клавир Пиано Klavir
56.320 МКД
15.07.2022 13:38

Скопје Центар / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Digital Piano
CASIO Celviano AP-270
Цена: 56.320,- мкд.
Месечна рата: 2.347,- мкд.

Краток опис:
Разноликоста во звукот, елегантната клавијатура и практичниот концепт во дизајнот го прават овој модел совршен за почетно ниво. Благодарејќи на 3-сензорната клавијатура и “hammer response” технологијата, овој инструмент претставува пристојна замена за акустично пијано, притоа нуди во голема мера автентичност во однос на звучниот производ како кај акустичниот инструмент.

Технички спецификации:
- 88 клавиши
- 3-сензорна механика (Tri-sensor Scaled Hammer Action Keyboard II)
- 3 нивоа на чувствителност при допир
- "Hammer response" технологија
- Мултидимензионален генератор на звук
- 192-кратна полифонија
- Репродукција на 22 различни инструменти
- "Layer" функција - можност за удвојување на инструменти
- "Split" функција – делива клавијатура
- Дигитални ефекти (Hall simulator x 4, Chorus x 2)
- “Brilliance” ефект (7 нивоа -3~0~+3)
- Компатибилен со Chordana Play (апликација во функција на екстерен контролер)
- Вградена професионална педал единица (три педали)
- Приклучок за слушалки - Stereo standard jack x 2
- USB TO HOST (MIDI)
- Звучен систем (8W + 8W) x 2
- Димензии (Ш х Д х В) 1,417х 432 х 821mm
- Тежина 36,6 kg
- Достапно во црна/бела/кафеава боја

Кон инструментот, вклучено во цената следува:
- 1 година гаранција
- инструкции и обука за користење на софтверот

За повеќе информации, обратете се лично до тимот на KRITERIUM MUSIC, телефонски или преку нашата Facebook страница. Ќе ни биде задоволство стручно да Ве советуваме и Ви помогнеме во изборот.

Следете не на нашата Facebook и Instagram страница и бидете во тек со актуелните содржини, акции и понуди.
FB: KRITERIUM MUSIC
instagram: kriteriummusic

Сегогаш со Вас
Вашите пијано експерти
KRITERIUM MUSIC Piano Gallery
Контакт Тел.: +389 23 25 25 25
Мобил./Вибер: +389 78 23 56 72

Категорија: Музички инструменти и опрема / Музички инструменти / Синтисајзер/Пијано

Се продава од:

KRITERIUM MUSIC
Црвена Скопска Општина 11, лок. 1
Потврден огласувач
+389 23 25 25 25
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам