1 / 9
ALFA ROMEO 147 1.9JTD 150KS REG DO 2023
1.999 €
Цената е фиксна
24.05.2022 12:50

Куманово / Куманово

Марка:

Alfa Romeo

Модел:

Alfa 147

Година:

2003

Гориво:

Дизел

Километри:

200000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Хеџбек

Боја:

Сина

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

01.2023

Сила на моторот:

110 kw / 150 ks

Kласа на емисија:

Еуро 4

-ALFA ROMEO 147 1.9JTD

-116PS + STAGE-1 150PS

-REGISTRIRAN EDNA GODINA DO 1 MESEC 2023

-SERVISIRAN PREDNICA ZADNICA SVE NOV 300€, SMENETO KAIS NA ALTERNATOR, ZATEGACI, NOV AKUMLATOR, NOV TERMOSTAT

-207.0000KM

-KOZA

-XENON

-KLIMATRONIK

-SKORO NOVI GUMI

-BEZ GREPKA, BEZ VLOZUVANJE DENAR

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

Arsim
Потврден огласувач
070631673
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам