1 / 11
стан во зграда промаја штип
58.000 €
Цената не е фиксна
09.02.2022 13:00

Штип / Штип

Број на соби:

3,5

Квадратура:

103 m²

Греење:

Централно

Спрат:

5 кат

Тип на станот:

Во Зграда

Состојба:

Реновиран

Опрема:

Полу наместен

Лифт:

Не

Година на градба:

1991

Година на реновирање:

2015

Број на балкони:

2 Балкони

Број на бањи:

1

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

1 Паркинг

Ориентација:

Југоисток

Адреса:

Тодор Чучков

стан во зграда промаја штип
apartment - штип
Се продава наместен стан во зградата Промаја во Штип со 103м2.
Станот е во одлична кондиција веднаш вселив со одличен поглед и супер локација.
Распоред: Ходник, дневна со трпезарија и кујна, остава во кујната со котел за парно, перална и машина за садови, спална соба со балкон, детска соба со остава. Подлогата е пархет, сите надворешни прозори и врати се ПВЦ. Станот се продава со парно и котел на пелети Алфаплам од 25КВ, има две клими во дневната оска(аголна) инвертер и во спалната, осанатиот мебел исто така останува, како комплет спална соба, кожна гарнитура, трпезариска маса и слично.
Станот на имотен лист е 74м2 (68мстан и 6м2 подрум) но во него не се влезени терасите и подкровните делови кои се составен ден од станот. Фактичката состојба според премерот кој е направен 18.01.2022 станот е со следнава квадратура: корисна станбена површина 80м2, балкони 13,5м2 и подрум 10м2. Со елаборатот ќе се направи нов имотен лист со реалната површина.

Категорија: Недвижности / Станови

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам