1 / 6
Специјализирани Светла за раст на растенија Full Spectrum
2.000 МКД
26.01.2022 00:26

Карпош / Скопје

Испраќам по карго    

Состојба на предмет
Нов

Светилки за раст на растенија. Забрзајте го и подобрете го растот на своите растенија. Боја на светлина (Full Spectrum).

Тип на Full Spectrum светилки:
• Моќност: 50W / Лумени 5000ЛМ / Цена: 2000 ден.
• Моќност: 100W / Лумени 10000ЛМ/ Цена: 3000 ден.
• Моќност: 150W / Лумени 15000ЛМ/ Цена: 4000 ден.

Карактеристики на Full Spectrum светилките за растенија се:

Сина бранова должина (440 - 460 нм) им помага на растенијата да растат.

Црвена бранова должина (630 - 660нм) им помагаат на растенијата да растат и цветаат, истата е клучот за цветање на растенијата.

Инфрацрвена бранова должина (730nm): IR помогa во подобар развој на растенијата;

Ултравиолетова бранова должина (380 - 410нм)

Ултравиолетовите зраци ги убиваат штетни инсекти и бактерии кој што се штетни за билката и растението а се наоѓаат во нивната блиска околина.

Бела: промовираат фотосинтеза на растенијата.

Гаранција на светилките 2 години.

Еди: 078355377
info@teslaled.mk

Категорија: Продавници, Трговија / Градина, Хортикултура

Се продава од: Претпријатие

TESLA LED
Ul.Kosturski Heroi 17/3
Потврден огласувач
078355377
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам