1 / 4
Asus ZenBook Pro UX580GE
600 €
Цената е фиксна
20.09.2022 15:54

Скопје Центар / Скопје

Производител:

ASUS

Xaрд диск HDD:

500 GB

РАМ Меморија:

16 GB и повеќе

Модел на процесор:

Intel Core i7

Тип на хaрд диск:

SSD

Големина на екран:

15 - 16 инчи

Продавам лаптоп Asus ZenBook Pro UX580GE.

Intel i7 8750H 6C/12T
16GB RAM
nVidia GTX 1050Ti
512 GB nVME SSD
15.6" IPS Full HD Pantone Validated panel 100% sRGB
71 Wh battery
ScreenPad 2.0 TouchPad
Windows 10 Home

Како нов, практично без траги од користење. Батерија држи 4-6 часа, зависно од употребата. Доаѓа со оригиналниот полнач.

Многу добар комплетен пакет, квалитетна цврста конструкција од алуминиум, 6 core / 12 thread процесор, дедицирана графичка и за работа и лајт гејминг, калибриран екран за професионална работа со бои/дизајн, ScreenPad, спакувано во релативно компактно/лесно куќиште со доста голема батерија.

https://www.asus.com/Laptops/For-Home/Zenbook/Zenbook-Pro-15-UX580/

Цена фиксна 600 евра!

Може замена за Samsung Note 20 Ultra.

Категорија: Компјутери / Лаптоп компјутери

Се продава од:

Јане
Потврден огласувач
070333143
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам