1 / 12
Се продава куќа позади урбаниста 90м2
38.000 €
Цената не е фиксна
08.02.2022 10:58

Штип / Штип

Број на соби:

3

Квадратура:

90 m²

Број на спратови:

1 спрат

Греење:

Струја

Дворна површина:

90 m²

Тип на домот:

Една семејна куќа - Самостојна

Состојба:

Стара

Опрема:

Полу наместен

Година на градба:

1990

Година на реновирање:

2020

Број на балкони:

2 Балкони

Број на бањи:

1

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

1 Паркинг

Ориентација:

Исток

Адреса:

Јоаким Стојков 27

id: sh1037/јоаким стојков 27
штип македонија
41000€
https://we4home.mk/property/kuka-pozadi-urbanista/
description
се продава куќа позади урбаниста 90м2
house - штип
Се продава куќа со добра локација кај градската црква позади хотел Урбаниста на улица Јоаким Стојков 27. Куќата е во добра кондиција, со дрвени прозори и ролетни, има 90 м2 корисна површина и 20 м2 подрум со следниов распоред.
Приземје: предсобје, тоалет, спална, дневна. Подкровје: спална и детска соба со голема тераса. Во куќата во моментот се живее и добро се одржува. Имотот има имотен лист и сите потребни документи.

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам