1 / 9
BMW S1000XR 2018
13.000 €
Цената е фиксна
05.07.2022 19:12

Битола / Битола

Марка:

BMW

Вид:

Туринг

Година:

2018

Модел:

S1000XR

Километри:

25000

Се продава неувезен, купен од Динамикс BMW S1000XR 2018, регистриран до август 2022 со зелен картон. Моторот е комплетно сервисиран. Промена на масло редовно на 5000 км, промена на масло во предница оригинал BMW, промена на глицерин и антифриз Castrol. Нов акумулатор во 2021 година.Нови гуми Michelin Road 5, нови ѕвезди JT и ланец DID 525 ZVM-X. Промена на свеќици NGK и воздушен филтер HIFLO. Промена на надворешен шраф за затегање на ланец оригинал BMW. Од дополнителна опрема има визир во боја затемнет, афтермаркет рачки за куплунг и кочница со подесување, тегови антивибрациони на волан англиски Evotech, заштита за ладилник и ладилник за масло, GIVI engine guards, GIVI Maxia куфер од 56 литри со перниче за совозач. Стандардните сијалички се заменети со LED сијалички, без грешка на инструмент табла. Моторот е возен исклучиво на отворено, без малтретирање. Се продава поради купен нов мотор.

Категорија: Моторни Возила / Мотори (над 50 cc)

Се продава од:

Bojan
Потврден огласувач
075434545
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам