1 / 12
Куќа во Охрид од 271м2 во урбана заедница на Питу Гули !!!
По Договор
26.06.2022 13:12

Охрид / Охрид

Број на соби:

4

Квадратура:

271 m²

Број на спратови:

3 спрата

Греење:

Струја

Дворна површина:

227 m²

Тип на домот:

Една семејна куќа - Самостојна

Состојба:

Нова

Опрема:

Наместен

Година на градба:

1989

Година на реновирање:

2021

Број на балкони:

2 Балкони

Број на бањи:

3

Подрум:

Не

Број на паркинг/гаража:

3 Паркинг места

Ориентација:

Југозапад

Адреса:

Pitu Guli

Се продава
Куќа во Охрид, во урбана заедница Горна Влашкамала на улица Питу Гули

Со катност од П + К1 + К2 + Пк со можност за доградба на спрат.

Вкупна површина на внатрешен простор од 271мкв и дворна површинс од 227мкв.
Располага со 3кујни,2 големи трпезарии,2 големи дневни соби,4 спални соби,3 купатила, летниковец,посебен дел за греење..
Куќата е со парно греење на струја + подно греењево дневни и купатила) а приспособено е да може да функционира на сите видови греење односно: Струја,дрва,пелети,нафта.
Комплетно реновирана 2021 год
Надворешна и внатрешна дограма ( врати и прозори ) купатила со подно греење, дневни и др ..
Куќата има прекрасен партерно уреден двор од кршен мермер со глетован камен,ограда со ковано железо,балкони и врати од ковано железо и поголем двор позади куќа со летниковец и место за скара,одмор и рекреација…
Во непоредна близина на куќата се наоѓаат: основно училиште “Христо Узунов“, градника, маркети “Тинекс“, “Миса“, “Кам“, “Топ маркет“, здравствена установа “Баткоски“, апотеки, пекара, зелено пазарче.

Одличен избор за семејно живеење или привремен престој за едно или повеќе семејства . Цена по договор. Само за сериозни купци!!!

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Се продава од:

Milan
Потврден огласувач
071333993
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам