1 / 4
SE PRODAVA YAMAHA FG820
18.000 МКД
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

11.02.2022 19:14

Струга / Струга

Продавам акустична гитара YAMAHA FG 820 купена нова од ДОРЕМИ-Скопје пред 2 и пол години.
🔹 Гитарата е во одлична состојба, користена е само дома како хоби, 2-3 пати во месецот.
🔹ЧУВАЊЕ И ОДРЖУВАЊЕ : Во футрола, во постојани услови на темпераура и влажност кои се погодни за акустична гитара. Надворешно четкање на праговите со сува четка.
🔹ЗВУК: Полн, дебел, топол, траен блуз звук низ сите ноти од ниски до високи, со чисто изразен низок и среден опсег на тонови заради брендирана технологија на YAMAHA со акустично дизајнирани зацврстувачи и потпори внатре во телото на гитарата.
🔹ПРЕДНА ПЛОЧА: Смрека ( со тек на време драматично еволуира кон по префинет звук).
🔹ЗАДНА ПЧОЧА И СТРАНИ: Махоган.
🔹Врат: Ружино дрво. Заоблени рабови на врат и заоблен попречен радиус за поергономски дизајн.
🔹 МОСТ: Ружино дрво.

P.S. Ја продавам за да купам класична готара бидејќи музичките преференци ми се сменија кон класична музика, а и потешко се адаптирам на метални жици после подолго не свирење.
*ГРАТИС ФУТРОЛА, Кападастер и FENDER BRASS SLIDE.

Категорија: Музички инструменти и опрема / Музички инструменти / Гитари/Електрични гитари

Се продава од:

Mitko Srbakoski
Потврден огласувач
072320214
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам