Барам работа во Германија како IWE инженер
3.000 €
22.05.2022 08:08

Велес / Велес

Категорија:

Машинство

Пол:

Машко

Образование:

ВСС-VII Степен

Возачка дозвола:

Б

Познавање на јазици:

Германски

Компјутерски вештини :

Многу добро

Барам работа во Германија како дипломиран машински инженер со огромно искуство во проектирање, раководење, изработа и монтажа на сите видови лесни и тешки челични конструкци.
IWE инженер-Internatioal welding engineer
IWI-C инженер- International welding inspector
Статичка пресметка со сеизмика по EUROCODE норми
BIM инженер
Експертско познавање на програмски пакет Tekla Structures
Овластувања А и B за проектирање , изведба, надзор и ревизија.
Овластување за безбедност и здравје при работа - во процес
Гермаснки и Англиски јазик профеионално ниво

Категорија: Вработување / Барам работа

Се продава од:

SWE
Потврден огласувач
078-225-550
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам