1 / 4
Се продава народна носија
6.700 МКД
16.06.2022 14:40

Битола / Битола

Се продава народна носија од Битолскиот крај.
Носијата се состои од 7 парчиња и тоа три елеци, 2 фути и 2 кошули.
Сите парчиња се добро сочувани.
Елеците се по цена од 1500 денари, футите по 500 денари,а кошулите по едната 700 другата 500 денари.
Се вкупно 8700 денари.
Информации ан телефон 070 339 667

Категорија: Мода и Облека и Обувки / Останато

Се продава од:

Лидија Стефановска
Потврден огласувач
070339667
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам