1 / 12
HORIZON PARAGON X PREMIUM ЛЕНТА ЗА ТРЧАЊЕ ДО 180КГ. 10Г. ГАР
2.499 €
Цената е фиксна
06.06.2023 08:49

Аеродром / Скопје

Состојба на предмет
Нов

ПРЕМИУМ ПРОИЗВОДИ ДИРЕКТНО ОД ГЕРМАНИЈА УВОЗ И ЛАГЕР НА ФИТНЕС ОПРЕМА ЗА ДОМА И ВО ФИТНЕС
СЕ НА ЕДНО МЕСТО.

https://de.horizonfitness.com/de/treadmills/paragon-x

Horiozon Paragon X
lenti za trcanje novi nov model
Цена со ддв: 155000ден.
ТЕЖИНА 146 кг
ГОЛЕМИНА 206 × 97 × 147
ОБЛАСТ ЗА ТРЧАЊЕ (Л X Ш) 153 х 56 см
Mаксимална тежина на корисник:180Кг.
Дебелина на ременот од 2,2 mm со амортизација на варијабилен одговор
СИСТЕМ Ублажување на варијабилен одговор + Технологија на AirTrain
РАБОТА НА МОТОР 3,25 КС / 2,39 kW (дигитален погон)
БРЗИНА 0,8 - 20 км на час
НАКЛОН НА 2 МОТОР 0-15%
ПРОГРАМИ Срцева фрекфенција (цел човечки ресурси,% целни човечки ресурси), чекори (5000, 10000), AirTrain (почетник, трчање низ земја, конкуренција), корисник 1, корисник 2, спринт 8; Растојание: 1к, 5к, 10к, полумаратон; Цел на калории: 300kcal, 500kcal, 700kcal; Интервал (интервал на брзина, интервал на растојание), перформанси (губење на тежината, геркин),
ЗАБАВА Компатибилен со Kinomap, компатибилен со fitDisplay апликација: Beat, Competition, Sprint 8, Virtual Active, Target Distance, Speed ​​Speed, Calorie Target, Heart Rate Target, Intervals, Manual
ПРИКАЖИ ПРОЗОРИ 3 бели LED дисплеи прозорци
ПОКАЖУВА Време, далечина, наклон, брзина, калории, отчукувања на срцето
ЕКСТРА Капацитивни копчиња на допир, контрола со еден допир, површина на конзола со голем сјај, преклопување на светло на светло, држач за паметни уреди ПУЛС Сензори за рачни пулси и лента за градите (Bluetooth ремен за гради, достапен како додаток)
ТЕЖИНА НА ПРОИЗВОДОТ 127,5 кг
ПЕРИОДИ ЗА ГАРАНЦИЈА
Од испорака на производ, ги преземаме следниве гарантни периоди за домашна употреба (само за приватна употреба):
Рамка и магнетна кочница 30 години
Погонски мотор 10 години
Електроника и делови 2 години
Трошоци за поправка * 2 години

Апсолутно иновативниот систем на воздушни перничиња на новиот Paragon X симулира со променливи степени на тврдост по која површина одите. Уникатната 3Д програма автоматски го прилагодува степенот на тврдост на промената на наклонот и брзината. Со само едно притискање на копче, лесно можете да изберете помеѓу претходно програмирани поставки (почетници, трчање по крос-кантри, натпревар) или да ги соберете вашите сопствени нивоа на тврдост - како да ја извршувате индивидуалната патека за трчање на отворено наизменично на асфалт, во шума или на чакалска патека во паркот.АЛПЕ СПОРТ
УВОЗ ДИСТРИБУЦИЈА МОНТАЖА
Кузман Јосифовски Питу 24/15
1000 Скопје Македонија
Нас. Аеродром до Н.Железничка станица
alpesportplanettrejd@yahoo.com
+3892461547
078 359 359
078 323 388
070 220 856

Категорија: Спортска опрема и активности / Фитнес / Вежбање / Справи / Опрема / Ленти за трчање

Се продава од: Претпријатие

ALPE SPORT
Потврден огласувач
078359359
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам