1 / 6
Се продава топ гејмерска конфигурација
35.000 МКД
Цената не е фиксна
04.07.2022 16:03

Прилеп / Прилеп

Се продава топ гејминг компјутер со следните спецификации:
Процесор: Intel Xeon x5670 6 јадрен на 4Ghz
Кулер на процесор: Cooler Master hyper 212
Матична: Asus P6T Deluxe v2
RAM: 24gb DDR3 на 1600mhz
Графичка: Xfx AMD RX570 4gb
Дискови: 1x Kingston SSD 120gb
1x Kingston SSD 240 Gb
2x 300gb Western digital HDD vo Raid 0
Напојување: Corsair CX750W 80 bronze
CASE: Modecom VOLCANO RGB 3x fans
.

Одличен за гејминг и работа со 3д програми.Категорија: Компјутери / Геминг и Дотатоци за Геминг / Геминг - PC Десктоп

Се продава од:

Zoki
Потврден огласувач
076555283
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам