1 / 4
Парцела 26,3ha, село АРМАТУШ - О. Новаци
60 МКД
27.06.2022 10:00

Битола / Битола

Квадратура:

263562 m²

Тип на земјиште:

Земјоделско

Се продава голема парцела земјоделско земјиште, култура пасиште, 6та класа со површина од 263.562 м2 или 26,3ха, со југо западен пад на теренот погодна за Фотоволтаична централа на 4,5 км северно од РЕК Битола, Парцелата се наоѓа на 850 мнв, Осончана преку текот на цела година

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Се продава од:

Vladimir
Потврден огласувач
070703153
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам