1 / 5
***Капитал***Ексклузивно Еко Ресорт Вила Арт Момир
По Договор
20.02.2023 11:32

Охрид / Охрид

Состојба на предмет
Нов

Број на соби:

12

Квадратура:

782 m²

Број на спратови:

1 спрат

Греење:

Друго

Тип на домот:

Вила

Состојба:

Нова

Опрема:

Празен

Број на балкони:

Тераса + Повеќе од 5 балкони

Број на бањи:

Повеќе од 4

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

Гаража + Повеќе од 4 паркинг места

Ориентација:

Југоисток

Адреса:

Опеница, Охрид

Шифра 20 095

Ексклузивна понуда

“Еко ресорт Вила Арт Момир“ во село Опеница - Охрид.

Еко ресортот е сместен на Опеничка река во еколошки чиста и недопрена природа.

Објекти во состав на ресортот:

* Вила со 12 двокреветни апартмани со бања и затворени тераси. Апартманите се опремени со мебел во рустичен стил кој му дава топол амбиент на просторот во духот на селска идила.

* Зимски ресторан комплетно опремен;

* Летен ресторан - со платформа над река и базен за крапови. Ресторанот е комплетно опремен;

* Спа центар со финска и парна бања, џакузи и чајна кујна.

* Два надворешни шанкови и летниковци

* Надворешен базен.

Ресортот е одлична бизнис инвестиција бидејќи живееме во ера кога бегството во чиста и недопрена природа, така наречен алтернативен еко туризам, е светски тренд како најпосакуван избор од туристите за бегство од секојдневниот урбан живот и одмор и релаксација во мирна селска идила.

Погледнете ја нашата понуда на нашиот веб сајт www.kapitalohrid.mk

Контакт e-mail contact@kapitalohrid.mk

Контакт телефони:

070 388 844
078 232 047

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Се продава од: Претпријатие

Агенција за недвижности ,,Капитал'' Охрид
ТЦ Амам локал 224/1 Охрид
Потврден огласувач
078 232 047; 071 321 001
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам