1 / 8
Digital Piano CASIO CDP S-110 Клавир Пиано Klavir Pijano
29.230 МКД
15.07.2022 13:38

Скопје Центар / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Digital Piano
CASIO CDP-S110
Цена: 29.230,- мкд.
Месечна рата: 1.218,- мкд.

Технички спецификации:
- 88 клавиши
- Основна механика (Scaled Hammer Action Keyboard II)
- 3 нивоа на чувствителност при допир
- CDP-S (основен генератор на звук)
- 64-кратна полифонија
- Репродукција на 10 различни инструменти
- "Layer" функција - можност за удвојување на инструменти
- Дигитални ефекти (Hall simulator x 4 Chorus x 4)
- Компатибилен со Chordana Play (апликација во функција на екстерен контролер)
- Приклучок за слушалки - Stereo mini jack
- USB TO HOST (MIDI)
- Звучен систем (8W + 8W) x 2
- Можност за напојување на батерии (x 6 AA)
- Димензии (Ш х Д х В) 1,322 х 232 х 99 mm
- Тежина 10,5 kg
- Достапно во црна и бела боја
- Опционално со компатибилна сталка - 35.530,- мкд.

Кон инструментот, вклучено во цената следува:
- 1 година гаранција
- инструкции и обука за користење на софтверот

За повеќе информации, обратете се лично до тимот на KRITERIUM MUSIC, телефонски или преку нашата Facebook страница. Ќе ни биде задоволство стручно да Ве советуваме и Ви помогнеме во изборот.

Следете не на нашата facebook и instagram страница и бидете во тек со актуелните содржини, акции и понуди.
FB: KRITERIUM MUSIC
Instagram: kriteriummusic

Категорија: Музички инструменти и опрема / Музички инструменти / Синтисајзер/Пијано

Се продава од:

KRITERIUM MUSIC
Црвена Скопска Општина 11, лок. 1
Потврден огласувач
+389 23 25 25 25
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам