1 / 12
Land Rover - Freelander
3.350 €
Цената е фиксна
Денес 00:30

Пехчево / Берово

Марка:

LandRover

Модел:

Freelander

Година:

2004

Гориво:

Дизел

Километри:

190000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Теренци - SUV

Боја:

Црна

Регистрација:

Странска

Регистрирана до:

03.2023

Сила на моторот:

82 kw / 111 ks

Kласа на емисија:

Еуро 3

Повелете - Понудете замена
Ланд Ровер 2004 црн (имате слики во прилог )
Џипот е перфектен , купен од Австрија
Одржуван,Гаражиран, разбира како секој што си го сака своето возило.
Км 210 к ,го купив на 160 к пред 7 години , не се лажни како многу , од милион на 50к , за BMW мотор на ланче секој кој знае е ништо .
Но сепак мора да знаеме дека е половно возило и не е ново. Цената е да не речам џабе
Опрема
Греачи на седишта
Нов Exide 12V 95 Ah Акумултор
Потисна плоча замената (пред пола година)
Нови летни гуми Клебер (Француски) купени од АМС МК (8.600) имате во прилог исто така
Заедно со бандажи , (истите се од Range Rover 18ки- топ 👍) резервната не е користена до сега никогаш , Континентал нова се гледа
Зимни 15ки Дунлоп уште две сезони сигурно може да се возат
BMW мотор на ланче ,работи перфектно.
Сакам да го заменам за џип или кола но преферирам да биде џип на МК таблици .
Јас сум во странство и никој не го вози , гаражиран што е исто така битно , само го палиме да поработи малку .
Моите родители немаат БГ документи затоа сакам да го заменам , џипот е Еуро 3 и неможе со моменталниот закон да се царини односно да го префрлам на МК таблици .
Во замена од 4.000 евра комплет - 9 алум. бандажи и гуми .(5летни+4 зимни)
Без летните 3350 значи со 4 зимни 15ки
Ако некој е заинтересиран преку WhatsApp да ме контактира или емаил .
0049 157 396 546 82
bobanvelkovski1987@gmail.com

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава / Можна е замена од:

Boban
Потврден огласувач
+491621956716
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам