1 / 7
Tkaeni kilimi so tradicionalna makedonska shara NOVI
По Договор
15.08.2022 17:05

Велес / Велес

Состојба на предмет
Нов

ЦЕНА ПОВОЛНА!

Се продаваат неупотребени стари македонски традиционални килими, рачно изработени пред 70 години.
Доаѓаат во 3 дела.
Два големи дела, секој со димензии: 3.5м на 1.65м.
И килимче со димензии: 2м на 75цм.

3 килими не се делат. Се продаваат само комплет. Останатите може и посебно.

Продавам уште многу други килими и традиционални предмети.

Контакт на Вибер:
Игор: 078 331 154

Категорија: Дом и Градина / Подна облога / Килими

Се продава од:

Igor
Потврден огласувач
+++++++
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам