1 / 3
Solarni paneli i inverter za potopni pumpi / Komplekt
1.700 €
05.03.2022 23:51

Делчево / Делчево

Состојба на предмет
Нов

Комплект за соларна пумпа за вода !
Комплекта вклучва :
1. Инвертер пумпа Energy Flow Aqua Solar 2,2kW трифазна или монофазна
2. Панел монокристален DAH Solar или Reisen 450Wp - 4 бр.
3. Сензор за ниво на течност (Вода) – 1бр.
4. Соларен кабел 4mm2 со MC4 Конектори - 15 метра.
*Без конструкција за панели и Без монтажа . Цена 1700€
За контакт Viber +38975663116
Инвертерот за трифазна или монофазна соларна пумпа има долг животен век и незначителни трошоци за одржување. Има вграден MPPT контролер за да се обезбеди најголема излезна моќност и да се оптимизираат перформансите на инвертерот на соларната пумпа во текот на денот. Како инвертер се вклучува и ротира автоматски во зависност од интензитетот на сончевото зрачење.
Инвертер Energy Flow Aqua Solar 2,2kW трифазна или монофазна
Основни функции:
-Вграден MPPT соларен контролер
-Поддржува трифазни асинхрони мотори
-Вградена заштита и самодијагностика
-Функцијата мек старт го спречува ефектот на -воден чекан и го продолжува животниот век на системот
-Лесно разбирливи LED индикатори и приказ на статус во реално време
-Далечинско следење преку RS-485
-Можност за инсталирање на панели од 3,5 kWp

Категорија: Дом и Градина / Cтруја и додатоци - Агрегати

Се продава од:

Алекнсаданр
Потврден огласувач
070510809
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам