1 / 1
LED 300W - LED светло за раст и за цветање
6.570 МКД
18.03.2022 14:33

Бутел / Скопје

Целиот спектар на LED диоди обезбедуваат одлична покриеност и максимален PAR

- Со вградени вентилатори за ладење кои што спречуваат прегревање.
- Енергетски ефикасен дизајн кој дава голем принос.
- Животен век, приближно 100 000 работни часови.
Технички податоци:

- Заменува 250W HPS/MH лампа
- Димензии: 13,5x9x3 inch
- Тежина 2.950 кг
- Влезен напон: AC 100-240V
- Средна моќност: 135W ± 3%
- Фрекфенција 50-60 Hz
- Работна темоература: -20 ℃ ~ + 40 ℃
- 5W лед диоди со висок интензитет (60 броја)
Покривна површина 0.5m2

http://growshop-mania.mk/product/3017/led-300w-led-svetlo-za-rast-i-za-tsvetanje.html

Категорија: Дом и Градина / Светло и осветлување / ЛЕД светла

Се продава од: Претпријатие

Макманиа Доо
Butelska 49б, Skopje
Потврден огласувач
078387607
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам