1 / 1
Apollo 4 LED (180W) - LED светло за раст и цветање
13.660 МКД
18.03.2022 14:33

Бутел / Скопје

Високи перформанси и оптимизиран за PAR!Растенијата растат побрзо, а цветовите се пообемни
Високи перформанси - моќни 3W BridgeLux / Epistar диоди, ниска потрошувачка на енергија
Со вграден моќен вентилациски систем Cool и Qieter
Револуционерна термо-алуминиумска плоча што работи на 80% пониска температура од светлата со висок интензитет (HID)
Лесна инсталација
Век 3 години, заштеда на енергија и заштита на животната средина


Спецификации:

Оптимизиран Full Spectrum
Живот: > 50 000 часа
LED бр. 60бр x 3W Bridgelux / Epistar диоди
Максимална моќност: 180W
Просечна моќност: 140W
Агол: 90 степени и 120 степени мешани диоди, различните светлини во боја се приспособуваат многу добро
Продолженост на векот > 3 години
Гаранција 2 години
Работна температура -20 до 40 степени
2200Lm
Осветлена површина 0,5m2


Пакетот вклучува:

1 x Apollo LED панел
1 x Комплет за монтирање
1 x Кабел за вклучување

Лампата е покриена со гаранција за дефект, во период од две години од денот на купувањето. Уредот може да биде вратен само со фискална сметка. Ако се најде дефект кај уредот, тој ќе се санира или замени.

Оваа гаранција НЕ опфаќа злоупотреба на уредот, случајно оштетување (кршење, топење), поправка од страна на неовластени лица.

Категорија: Дом и Градина / Светло и осветлување / ЛЕД светла

Се продава од: Претпријатие

Макманиа Доо
Butelska 49б, Skopje
Потврден огласувач
078387607
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам