1 / 2
Се продава плантажа (лешник) 076-293-923
42.000 €
Цената не е фиксна
22.07.2022 17:04

Свети Николе / Свети Николе

Состојба на предмет
Нов

Квадратура:

10980 m²

Тип на земјиште:

Земјоделско

Се продава плантажа лешник во Св. Николе месност наречена Суво Поле КП 2392/1 и КП 2392/2 КО СВЕТИ НИКОЛЕ ВОНГРАД со вкупна површина од 10980 м2, со запишани објекти куќарка и натстрешница со површина од 26 м2.
Комплетно оградена, поврзана со систем за наводнување капка по капка од хидроакумулација Мавровица (2 шахти во самиот плац) + сопствен резервен систем со капацитет од 5м3.
Лешниците се во полна родност (засадени 2008 година)
Плантажата се наога веднаш до ресторант Мавровица - Кај Геро или на 400 м од автопат свети николе - штип односно на 900 м од центарот на градот свети николе
Трајче тел/ 076-293-923

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Се продава од:

Trajce
Потврден огласувач
076293923
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам