медицински лица (медицински сестри и техничари)
2.500 €
Цената не е фиксна
11.03.2022 10:17

Скопје Центар / Скопје

Категорија:

Медицина, Здравство, Фармација, Лабор.

Пол:

Не е важно

Образование:

ССС-V степен

Возачка дозвола:

Не е важно

Познавање на јазици:

Не е важно

Компјутерски вештини :

Добро

Доколку (не) знаете германски јазик, а имате завршено медицинско училиште како редовен општо студент, и го положивте стручниот испит и завршивте пракса, и акосакате да работите и живеете во Германија, тогаш ова е огласот за вас.За нашата мрежа на партнери во Германија, бараме квалификуван медицински персонал за работа во домови за стари и изнемоштени лица за работа во Германија.Можеме да организираме за вас:Опција 1:

Во Штутгарт - Telc B1 (а подоцна B2) јазичен курс со појадок и ручек (неделни денови),

Опција 2:

Во Македонија - Telc, ÖSD или Göthe

И во двете опции, IB (Internationaler Bund e.V.) ги покрива трошоците

За дополнителни информации, ги замолуваме сите заинтересирани да испратат биографии преку е-пошта до нашиот партнерbettina.sernatinger@ib.de(напомена: напишете во насловот кандидат од Денис)или наFdler-S-Vaihingen@ib.de (забелешка: напишете во насловот кандидат од Денис)

https://www.facebook.com/internationaler.bund.35

Категорија: Вработување / Барам работа

Се продава од:

Internationaler Bund e.v.
Потврден огласувач
07117876126
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам