1 / 6
***Капитал***Ексклузивно Стан 76 мкв, Три Апартмани
77.900 €
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

21.09.2022 12:29

Охрид / Охрид

Број на соби:

3

Квадратура:

76 m²

Греење:

Струја

Спрат:

Приземје

Тип на станот:

Во Зграда

Состојба:

Реновиран

Опрема:

Празен

Лифт:

Не

Број на балкони:

3 Балкони

Број на бањи:

Повеќе од 2

Подрум:

Не

Број на паркинг/гаража:

3 Паркинг места

Ориентација:

Југ

Адреса:

Охрид

Шифра 10 929

Ексклузивна понуда

Трособен стан организиран како 3 засебни апартмани со двор.

Станот се наоѓа во Охрид, урбана заедница Даме Груев, станбен комплекс Христо Узунов, кај ординација Сонце.

Површина 76 мкв и тоа: Апартман А1 24мкв, Апартман А2 22мкв, Апартман А3 26мкв и Ходник за сервисирање со сигурносна врата 4мкв. Кат приземје. Ориентација југ. Паркинг.

Дополнителна корисничка површина: двор обезбеден со метална ограда и врата со клуч со површина од 12 мкв.

Распоред: 3 засебни апартмани со засебен влез и со излез во двор. Секој апартмани има сопствена бања и кујна.

Карактеристики на градба: ПВЦ прозори, ламинатен под, ролетни жалозини, сигурносна влезна врата, партерно уреден двор со метална ограда и врата со клуч.

Опрема: апартманите се комплетно опремени со: мебел (кревети, ноќни шкафчиња, маса, стол, комоди, гардеробер), кујна (мијалник, фрижидер, рерна со 2 токи), телевизор, комплетно опремени бањи, клима уред, интернет и кабелска телевизија

Зградата е изградена во 1991 год. од Гранит. Апартманите се целосно реновирани во 2018 год.

Местоположба: станот е оддалечен 6 минути од градскиот плоштад и автобуската станица.

Одлична инвестиција за бизнис со издавање на туристи. или за времено сместување за туристички потреби.

Погледнете ја нашата понуда на нашиот веб сајт www.kapitalohrid.mk

Контакт e-mail contact@kapitalohrid.mk

Контакт телефони:

078 232 047
071 321 001

Категорија: Недвижности / Станови

Се продава од: Претпријатие

Агенција за недвижности ,,Капитал'' Охрид
ТЦ Амам локал 224/1 Охрид
Потврден огласувач
078 232 047; 071 321 001
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам