1 / 10
Плацеви за градење
13.000 €
20.09.2022 14:02

Крива Паланка / Крива Паланка

Квадратура:

579 m²

Тип на земјиште:

Градежно

Се продава плац на атрактивна локација во урбанизирано централно градско подрачје во Кр.Паланка (над Житни). Плацот е со површина од 579м2. Истиот е легализиран, со маркица за градба, пристап преку асфалтен пат, градски водовод, канализација и електрична енергија. Во непосредна близина се наоѓаат: детска градинка, болница, училиште, маркети.
Цената на плацот е 13.000 еур.
Телефон за контакт: 078/752-578

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Се продава од:

Ратко
Потврден огласувач
078752578
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам