1 / 1
Компјутер i3 конфигурација
6.000 МКД
Со вклучен ДДВ
6.500 МКД
23.05.2022 09:44

Пробиштип

Испраќам по карго    

Xaрд диск HDD:

160 GB

РАМ Меморија:

4 GB

Модел на процесор:

Intel Core i3

Тип на хaрд диск:

SSD

Се продава куќиште со следните карактеристики:
CPU: Intel Core i3-4170 @ 3.70GHz
MB: Gigabyte GA-H81M-S1
RAM: Patriot 4GB DDR3 1333MHz
VGA: Intel HD 4400 Graphics
SSD: ADATA SU650 120GB
ODD: Optiarc DVD-RW
PSU: MS 500W
CASE: MSGW
Во одлична состојба, со инсталиран Windows 10 Pro со последните надградби.
Гратис достава низ цела Македонија.

Категорија: Компјутери / Десктоп компјутери

Се продава од:

МЦ Системи
ул. Јордан Стојанов бр.12
Потврден огласувач
070438762
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам