1 / 3
Атрактивен плац со маркица за градба Б5 (хотелски комплекси)
1 €
14.03.2022 12:04

Гевгелија / Гевгелија

Состојба на предмет
Нов

Квадратура:

955 m²

Тип на земјиште:

Градежно

Се продава атрактивен плац во Гевгелија КО Мрзенци, со вкупна површина 955м2.
Плацот е предвиден во ДУП за КО Мрзенци има одлична маркица за градба Б5 (хотелски комплекси) со компатибилна намена Б1, Б2, Б3, Б4, В2, В3, В4 и Д3, со височина П+4+Пк. 16.2m

Параметри на маркица:
површина на плац 955(779) м2
основа за површина на градба 391,8м2
максимално изградена површина 2.391 м2
висина п+4+пк 16.2m

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Се продава од:

Joandi Apartments
Потврден огласувач
078218633
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам