1 / 9
DYNACO A25 Zvucnici
250 €
300 €
12.08.2022 17:55

Скопје Центар / Скопје

DYNACO A 25 Zvucnici
Originalna sostojba 1969 bez intervencii
Specifications
Type: 2 way, 2 driver loudspeaker system

Frequency Response: 30Hz to 15kHz

Sensitivity - 92 dB SPL for 1 watt at 1 meter

Power Handling: 35W

Recommended Amplifier: 60W (maximum)

Crossover Frequency: 1500Hz

Impedance: 4Ω

Bass: 1 x 10" extended excursion

Tweeter: 1 x 1.5" soft dome

https://www.updatemydynaco.com/A25LoudSpeaker.html

https://www.t-linespeakers.org/classics/dynaco.html
CENA 250 EVRA

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Звучници

Се продава од:

ikonomov apostol
Потврден огласувач
071275186
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам