1 / 12
VW TOURAN CUP 2.0 TDI DSG 103KW/140KS 2014GOD 7 SEDISTA FULL
13 €
26.05.2022 15:07

Тетово / Тетово

Марка:

VW Volkswagen

Модел:

Touran

Година:

2014

Гориво:

Дизел

Километри:

250000

Менувач:

Автоматски

Каросерија:

Моноволумен

Боја:

Златна

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

08.2022

Сила на моторот:

103 kw / 140 ks

Kласа на емисија:

Еуро 5

Модел:VW TOURAN 2.0TDI CUP NAVI DSG AUTOMATIC 7 СЕДИШТА FULL
Произведено:2014
Гориво:Дизел
Мотор:2000 cm³ •140KS
Менувач:DSG AUTOMATIC 7 SPEED
Врати:5
Киломтража:304873km ОРИГИНИАЛНИ
Купен од прв газда увезено од Германија во 2018год
Регистрација 08/2022 со зелен картон
4 нови гуми зимски / 4 гуми летни
2 клуча
Napraven full servis so 297000km
-ulje
-site filtri
-Set Rebrast
-Set llamella (korpa,llamella,zamaec)
-Мотор и Менувач во перфектна состојба
Проверка кај сакате

ZAMENA SAMO SO BMW X1 ILI SO KESH

BEZ NITU EDEN DENAR VLOG

Опрема:
-VW NAVI RNS 310(MP3 CD SD USB BT)
-Греачи на седишта
-360 паркинг сензори
-Парк Асист (само се паркира)
-Сензор за Дожд
-Старт/Стоп
-Кожен серво волан подеслив со команди
-Двозонски климаторник
-Темпомат
-Борд компјутер
-ESP
-ABS
-Електрика на сите прозорци и ретровизори
-Сензор за притисок на гуми
-дисплеј на допир
-Централно со дачеинско
-12 airbag
-Магленки
-Изофикс

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

Semi
Потврден огласувач
075322223
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам