Pioneer A-10-K
8.000 МКД
Цената не е фиксна
10.08.2022 11:22

Штип / Штип

Pioneer A-10-K
Stereo Integrated Amplifier
Specifications
Power output: 30 watts per channel into 8Ω (stereo)
Frequency response: 5Hz to 100kHz
Total harmonic distortion: 0.05%
Input sensitivity: 2.8mV (MM), 200mV (line)
Signal to noise ratio: 77dB (MM), 105dB (line)
Output: 200mV (line)
Speaker load impedance: 4Ω to 16Ω
Dimensions: 435 X 128 X 360mm
Weight: 6.7kg

extra sostojba - kako novo - 2018g.

https://www.hifiengine.com/manual_library/pioneer/a-10-k.shtml

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Појачало/Засилувачи

Се продава од:

oglas
Потврден огласувач
+38976938161
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам