1 / 5
РЕТРО-СТИЛСКА ЗАКАЧАЛКА СО ВЕЗЕНА СЛИКА НА СВИЛА
2.300 МКД
Цената не е фиксна
28.05.2022 12:02

Скопје Центар / Скопје

Vintage...
- Ретка, можеби уникатна, ретро стилска закачалка...
Период ~1930 год...од наше, македонско поднебје...
- Закачалката е декорирана со застаклена навезена слика - цветен мотив на свилена подлога...
- Била користена во стара семејна куќа, а потоа и во занаетчиско дуќанче...
- Спасена и сочувана за уште 100 години...

- Повеќе инфо и слики може на Viber
070 350 253

Категорија: Дом и Градина / Декорација и Украси / Уметнини и ракотворби

Се продава од:

Skopje
Потврден огласувач
070350253
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам