1 / 4
Shure SM57 LC mikrofon
По Договор
02.12.2022 12:36

Куманово / Куманово

Состојба на предмет
Нов

кардиоидни карактеристики
контурен фреквентен одговор за јасни инструментални и звучни вокални снимки
Професионални квалитетни пикап тапани, засилувачи на ударни инструменти и инструменти
Кардиоидна поларна шема за изолиран извор на сигнал и намален шум во позадина
амортизерот за воздух го намалува работниот шум
издржува дури и тешка употреба во секојдневниот живот на сцената
Опсег на пренос: 40 - 15.000 Hz
Излезна импеданса: 310 оми
Чувствителност на отворено коло: -54,5 dBV / Pa (1,88 mV)
Димензии (L x Ø): 157 x 32 mm
Тежина: 284 g
вкл. стегач, 3/8" редукциски конец и торба
Соодветно ветробранско стакло: уметност. 264694, корпа за замена: чл. 149561 (и двете не се вклучени)

Категорија: Музички инструменти и опрема / Опрема за музички инструменти / Микрофони

Се продава од:

Goran
Потврден огласувач
070236051
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам