1 / 9
CITROEN DS4 1.6 TURBO BENZIN SPORT CHIC UVOZ OD SVAJCARIJA
9.400 €
Цената е фиксна
10.000 €
09.08.2022 13:52

Аеродром / Скопје

Марка:

Citroen

Модел:

DS4

Година:

2014

Гориво:

Дизел

Километри:

170000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Хеџбек

Боја:

Црвена

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

11.2022

Сила на моторот:

147 kw / 200 ks

Kласа на емисија:

Еуро 5

REGISTRIRANA DO 5-11-2022

1000 % PRVA BOJA

POTROSUVACKA NA GORIVO:

GRACKA 8.4/100km
VONGRAD 5.2/100km
KOMBINIRANO 6.4/100km

UVOZ OD SVAJCARIJA
DS AUTOMOBILI SPECIJALNA SERIJA PROIZVEDENA 2014 GOD.

IMA NOV AKUMULATOR TOPLA SO 30 MESECI GARANCIJA

VO DS 4 NEMATE NIKAKVO DODATNO VLOZUVANJE

PRODAVAM DS4 DS AUTOMOBILI
1.6 i TURBO SPORT BENZIN 200 KS UVEZENO OD CH PRVA REGISTRACIJA VO SVAJCARIJA 5 MESEC 2015 G
KOLATA KOMPLET E SERVISIRANA I REGISTRIRANA


SO GARANCIJA PRVA BOJA
1000% REALNI KILOMETRI


LUKSUZNA VERZIJA LUKSUZNA VERZIJA
DS 4 TA NE E POLIRANA.NE E PEREN MOTOROT
NEMA PRAVENO HEMISKO KOLATA E EDNAKVO NA NOVA 1000% PRVA BOJA


BEZ ZAMENI BEZ ZAMENI BEZ ZAMENI
Дневни LED, светла
- 18" Алуминиумски тркала со Kumko гуми.
- Електрични преклопливи надворешниретровизори со пристапно светло.
- Паркинг сензори напред и позади.
- Blind Spot Assist, Сигнализација на мртов агол со трпкање на светло во десен и лев ретровизор.
- Фабрички затемнети стакла.
- Кожни седишта со греење.
- Мултифункционален кожен волан
- Самозатемнувачки ретровизор.
- Двозонска автоматска клима.
- Mp3, USB, AUX, BLUETOOTH.
- Сензор за дожд и светла.
Електрични седишта со меморија и масажа.
- Навигација.

SERVISNA KNISKA OD OVLASTEN SERVIS( CITROEN SVAJCARIJA ) DO 9 MESEC 2021 G
NAJ NAJ VISOKO NIVO NA OPREMA
KOLATA E EDNAKVO NA NOVA
SERVISNA KNISKA OD OVLASTEN SERVIS DO 9 MESEC 2021 G
NAJ NAJ VISOKO NIVO NA OPREMA

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

DIMITAR
Потврден огласувач
070330658
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам