1 / 12
Оваа Штипска убавица може да биде вашиот нов сон!
189.000 €
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

19.04.2022 13:00

Штип / Штип

Број на соби:

10

Квадратура:

475 m²

Број на спратови:

2 спрата

Греење:

Струја

Дворна површина:

324 m²

Тип на домот:

Една семејна куќа - Самостојна

Состојба:

Реновирана

Опрема:

Наместен

Година на градба:

1983

Година на реновирање:

2015

Број на балкони:

Тераса + 4 Балкони

Број на бањи:

3

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

2 Паркинг места

Ориентација:

Запад

Адреса:

Vanco Velev - Velata 8, Stip 2000

THE PROPERTY IS PENDING/КУЌАТА Е ВО ПОСТАПКА НА КУПОПРОДАЖБА

Продаваме стамбена куќа која е лоцирана во една од најатрактивните населби на град Штип. Предност за купопродажба имаат нашите иселеници во странство или други странски државјани, пример: Digital Nomads или Retired Nomads како нов бран на нови интернационални движења и флуктуации во светот. Подеднаква предност имаат и Турските државјани кои престојуваат, работат и живеат во нашата општина и пошироко.
- 10 sobi, 3 banji so WC/full baths, 1 WC/half bath;
-Уникатно идејно решение на проектниот план, кој е совршено искршен во внатрешноста и нуди широк отворен простор - изведбa во стилот на стара "Македонска куќа";
-Полузатворениот простран балкон е лоциран на најгорниот кат и нуди една прекрасна панорамска глетка кон градот Штип и пошироко. На балконот имаме рачно изградена мала фурна на дрва и скара на горниот дел со вграден термостат. Истиот е поврзан со мала поткровна соба која има дрвен плафон; ;
-Куќата е градена за своја душа - цврста статичка и сеизмичка градба и по сите пропишани стандарди. Во куќата имаме инсталирано многу квалитетна подна изолација по должината на целиот приземен спрат и во длабочина од еден метар;
-Вкупна површина 475м2 (гиз 324м2 и зпз1 151м2);
-Објектот располага со приземен дел кој има засебен влез и е поврзан со внатрешноста; располага со три подруми и голема гаража; куќата има два спрата и два полу-спрата искршени во една целина; простран полузатворен балкон на последниот кат со прекрасна глетка и видик. Поткровниот дел на нашата семејна куќа нуди поголем просторкој е на две нивоа со прозори од двете страни на покровјето. Завршена е инсталацијата на струја, водовод, канализација, и грубо и фино измачкани зидови;
-Инсталиран соларен систем на поткровниот дел на куќата;
-Куќата е на одалеченост од само пет минути со кола или десетина минути пешачење, од плоштадот и строгиот центар на град Штип;
-Лоцирана на околу 400м надморска височина со чист и особено ноќно струење на свеж воздух;
-Дворното место на куќата е богат разновиден насад од многубројни цвеќиња во сите бои, посебна врста на зимзелени борови насади и повеќе овошни дрвца како круши, јабуки, кајсии, цреши, вишни, мушмула, смокви, рибизли, грозје и други овошки;
-Локација веднаш до клиничкиот центар - градска болница во Штип;
-Куќата се наоѓа на една улица подолу од вишата медицинска школа и средно медицинско училиште;
-Локација веднаш под тврдината на Др. Жан Митрев и планираниот, но за жал сеуште нереализиран проект за рехабилитација и пост-оперативен центар;
-Над нашата населба е започната реализацијата на нов инфраструктурен проект - изградба на локален пат кој ќе премостува, и ќе води од болницата преку нашата населба до прекрасното и живописно штипско село Љуботен и до рудникот Бучим, кој понатаму се врзува со општина Радовиш и со новиот магистрален пат што води кон Република Грција.

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Се продава од:

Gabriela
Потврден огласувач
5613120973
Испрати Е-маил до огласувачот

Оваа Штипска убавица може да биде вашиот нов сон!

189000 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам