1 / 12
Fiat 500 1.2(69ks)2007 LOUNGE-PANORAMA
5.700 €
5.750 €
10.08.2022 15:18

Охрид / Охрид

Марка:

Fiat

Модел:

500

Година:

2007

Гориво:

Бензин

Километри:

110000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Maли градски

Боја:

Бела

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

07.2022

Сила на моторот:

51 kw / 69 ks

Kласа на емисија:

Еуро 5

Се продава одлично сочувано FIAT 500 2007 год.1.2(69кс)бензин.

Високо ниво на опрема:
Клима, Bluetooth и (Blue & Me) конекција со smart телефон, USB конекција, CD/MP3 player, оригинални 15’’ алуминиумски фелни, Hands free систем, Windows систем со гласовни команди, ABS, серво волан и Сity mode, хромирани украсни лајсни, сончев/панорама кров, електрика за подесување на ретровизори и фарови, мултифункционален кожен волан, висински/длабочински подесувања на волан и седишта, магленки, електрика на стакла, прегради во панелите на вратите, деллива задна клупа, комфорни седишта, можност за ограничување на максимална брзина, централна брава на клуч, x7 воздушни перничиња, менувач со 5-то степена рачна трансмисија со хромирани детали, board computer, резервно тркало со стандардна големина и комплет фабрички сет со алат, дигалка итн.
На 113 400 км направен е голем и мал сервис+сменети предни плочки и сајли за рачна, дополнета клима и направено хемиско на внатрешност.
Истотака комплетно е сервисирана и предницата: променети оригинални предни амортизери и вилушки од двете страни и центрирана предница и заменет држач на менувач.
Сега направен мал сервис на 121350 км (масло 5w40 и филтер).
Возилото е во одлична состојба, регистрирано до Јули 2023год.а има и годишен зелен картон.

Ве молам само сериозни купувачи и без замени.
На пораки и емаил не одговарам.

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

CITROEN
Потврден огласувач
070841939
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам