1 / 3
Sony Vaio 13.3HD Touchscreen, 32GB mSata +160HDD
6.500 МКД
10.12.2022 15:19

Карпош / Скопје

Производител:

Sony

Xaрд диск HDD:

< 60 GB

РАМ Меморија:

8 GB

Модел на процесор:

Intel Core i3

Тип на хaрд диск:

SSD

Големина на екран:

13 - 14 инчи

Продавам користен лаптоп марка Сони, модел SVT13124CXS. Цена 7500мкд

На лаптопот не работи копчето "Б", за кое може да се користи софтвер да се ремапира друго копче (пр. right CTRL).
Батеријата држи 1-2ч и доаѓа со оргинален сони полнач. Има 32GB mSATA SSD кое се користи за оперативниот + плус 160HDD за складирање на податоци.
- i3 - 3gen
- 8GB RAM (2x4GB) DDR3
- 13,3HD Touchscreen (up to 10 fingers)
- 32GB mSATA SAMSUNG + 160GB Hitachi HDD 5400rpm

Категорија: Компјутери / Лаптоп компјутери

Се продава од:

Bobi
Потврден огласувач
075243145
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам