1 / 12
Land Rover Freelander2 TD4 HSE
9.900 €
14.05.2022 19:17

Гостивар / Гостивар

Марка:

LandRover

Модел:

Freelander

Година:

2008

Гориво:

Дизел

Километри:

200000

Менувач:

Автоматски

Каросерија:

Теренци - SUV

Боја:

Сива

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

02.2023

Сила на моторот:

112 kw / 152 ks

Kласа на емисија:

Еуро 5

Land Rover Freelander 2.2 TD4 150Ks
HSE- Najvisoko opremen Freelander
Avtomatik-triptronik menjac
Panoramski siber staklo
Kozen enterier,greaci na sedista nasloni za raka
HSE farovi so xenon i bixenon
Chrome packet
18’’Alu bandasi od LR Evoque
4x4Modovi opcii za sneg blato i terensko vozenje
Fabricno HSE ozvucenje so pojacalo i buffer
Multimedia na dopir aux bluetoth navi opcional
Tempomat,komandi na volan,priprema za telefon
Preklopni retrovizori, predni zadni park assist
Novi Gumi,reg cela godina,napraven golem servis…
INFO: 078432662
078432662
078432662

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

—__—
Потврден огласувач
078432699
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам