1 / 12
Сушара, SUSHARA, SUSARA, SUSARI, СУШАРИ
1 €
Со вклучен ДДВ
14.05.2022 18:11

Штип / Штип

Состојба на предмет
Нов

Се продаваат нови сушари со капацитет од 100 до 1100 кг. за овошје, зеленчук, печурки и шумски плодови кои користат воздушни сончеви колектори и ел.енергија за догревање. Сончевите колектори се поврзуваат во серија и постигнуваат температура на топлиот и сув воздух до 45 степени преку зима (во сончев ден) и преку 75 степени во пролет, лето, и есен во сончев ден. Догревањето е со ел.енергија. Нема потреба од дрва, пелети или нафта. Цената на овие енергенси е во постојан раст. Нема потреба од цистерна за нафта или резервоар за пелети.
Нудиме Подобар квалитет и контрола на сушењето.
Има намалено влијание врз животната средина, преку користење на обновлива енергија.
Намалена е опасноста од пожар, експлозија, токсични издувни гасови и безбедно работење
и пониски трошоци.
Во контролерот има вградено дополнително Wi FI мерач на потрошувачка на ел.енергија Wi Fi дата логер за релативна влажност и температура. Можете да ја контролирате работата на сушарата преку паметен андроид телефон. Тацните се од ИНОКС мрежа и Алуминиумски оквир. Не се обични леси од дрво и мрежа од најлон. Повеќе информации, цени и слики има на www.agro.mk20.com
Сушарите се производ на ЕКОСОЛАР и АГРОСОЛАР. Имаме сертификат ISO 9001 :2015 за производство на соларни сушари и CE сертификат за извоз.
Работнот време е од 07- 15 ч. Понеделник до Петок. Сабота и Недела не работиме. Цени на www.agro.mk20.com

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Индустриски машини

Се продава од:

Zoran
Потврден огласувач
075462473
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам