1 / 4
Prodavam Gaming PC
640 €
Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

31.05.2022 02:02

Скопје Центар / Скопје

Продавам гејминг конфигурација која ги поддржува најновите игри, со следниве компоненти:

MB - Asus Z390-E Gaming
CPU - Intel i5 8600K - 9M Cache, up to 4.30 GHz
RAM - G-Skill Trident Z RGB 16GB 3000MHz
GPU - AMD Radeon RX580 4GB
SSD - Samsung 970 Evo 250GB
HDD - Toshiba 1TB
PSU - nJoy Legion 650W

**ЦЕНАТА НЕ Е ФИКСНА**
За повеќе информации јавете се на 070233333.

Линкови од компонентите:
https://rog.asus.com/motherboards/rog-strix/rog-strix-z390-e-gaming-model/

https://www.intel.com/content/www/us/en/products/sku/126685/intel-core-i58600k-processor-9m-cache-up-to-4-30-ghz/specifications.html

https://www.gskill.com/product/165/166/1536652516/F4-3000C16D-16GTZR

https://www.sapphiretech.com/en/consumer/pulse-rx-580-4g-g5

https://www.samsung.com/us/computing/memory-storage/solid-state-drives/ssd-970-evo-nvme-m-2-250gb-mz-v7e250bw/

https://www.njoy.global/product/legion-600

Категорија: Компјутери / Геминг и Дотатоци за Геминг / Геминг - PC Десктоп

Се продава / Можна е замена од:

////////
Потврден огласувач
070233333
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам