1 / 12
Се Продава Куќа во нас. Дузлак – Штип
95.000 €
Цената е фиксна
23.04.2022 13:00

Штип / Штип

Број на соби:

7

Квадратура:

306 m²

Број на спратови:

2 спрата

Греење:

Дрва

Дворна површина:

437 m²

Тип на домот:

Една семејна куќа - Самостојна

Состојба:

Нова

Опрема:

Полу наместен

Година на градба:

1998

Број на балкони:

2 Балкони

Број на бањи:

2

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

2 Паркинг места

Ориентација:

Југоисток

Адреса:

Виничка

id: sh1043/виничка 12
штип македонија
95000€
description
куќа во нас. дузлак – штип
house - штип
Се продава куќа на два спрата и деловен простор во населба Дузлак на ул. Виничка со добра местоположба, голем двор. Куќата е во добра кондиција, со дрвени врати и прозори со надворешни ролетни, првиот спрат е комплетно наместен со голема тераса која е затворена со ролетни и уредена како соба, вториот има потреба за мало средување во зависност од потребите. Вкупна површина е: Дворно место од 437 м2, зграда 306 м2.
Куќата располага со следниов распоред:
Приземје: две деловни простории и тоалет
Спрат 1: Скали, ходник од кој се влегува во сите соби, лево детска соба со балконче, потоа, спална соба, бања со тоалет, голема дневна со кујна со излез на терасата која исто така е за творена (дневната е преградена со пвц стакло на две) вкупна површина 117м2, внатрешни скали за втор спрат.
Спрат 2: истиот распоред како на првиот спрат.
Куќата се продава бидејки никој не живее во неа.
property features
House
4 bed
2 bath
7 Rooms
Built 2000
3 Parking Spaces
Land is 437 m²
Floor Area is 306 m²
Toilet
Ensuite
2 Garage
Carport
Open Parking Spaces
Fully Fenced
Балкон
Имотен лист
Паркинг

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам