1 / 4
Digitalen Multimetar
799 МКД
03.08.2022 12:17

Охрид / Охрид

Состојба на предмет
Нов

Дигитален Мултиметар е електронски инструмент кој се користи за електрично мерење на напон, отпор, струја итн. Дизајниран за употреба од електричари, техничари, сервисери и хобисти на кои им е потребен уред кој е точен, доверлив и секогаш подготвен за употреба.

✅ Функција за задржување податоци, индикација за низок напон и заштита од преоптоварување.
✅ Мала големина, лесен за носење и складирање, удобен за употреба и добри перформанси.
✅ Димензии: 23 x 6.6 x 6.4 cm.
✅ Вклучено торбичка за складирање.
✅ Вклучено 9V батерија.
✅ Работна средина: 0°C~50°C.
✅ DC напон: 1000V.
✅ AC напон: 750V.
✅ AC Струја: 200A-1000A.
✅ Отпорност: 200Ω-2000MΩ.
✅ Мерење на Вклучено - Исклучено.
✅ Задржување на вредноста.

🚛 Достава низ цела Македонија
📝 Facebook Page: 🟡 UST.mk 🟡

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Електрична и електронска опрема

Се продава од:

A - UST.mk
Потврден огласувач
070331936
Испрати Е-маил до огласувачот

Digitalen tester na voda

399 МКД

Bakarni Terminali

599 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам