1 / 4
Elektromagneten Detektor za elektromagnetno zracenje
1.199 МКД
20.04.2023 09:26

Охрид / Охрид

Состојба на предмет
Нов

LCD дигитален детектор за електромагнетно зрачење. Одличен дизајн за мерење на нивоата на зрачење на електромагнетното поле околу далноводи, домашни апарати, индустриски уреди, канцелариски уреди и сл..

☑ Широко се користи во електрична опрема, мерење на електромагнетно зрачење, компјутери, ТВ приемник, машина за копирање, машина за факс, климатизација, фрижидер.
☑ Погоден за мерење на ефектот на производите за заштита од радијација и брзо мерење на интензитетот на електромагне тното зрачење на апарати за домаќинство, жици, далноводи и индустриска опрема.
☑ Фреквентен опсег од 50Hz-2000MHz.
☑ Точни и безбедни за употреба, преносливи и стабилни.
☑ Боја: Црна
☑ Екран: LCD
☑ Време на реакција: 0,4 сek.
☑ Напон: 9V
☑ Димензии: 69 x 132 мм.

🚛 Достава низ цела Македонија
📝 Facebook Page: 🟡 UST.mk 🟡

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Електрична и електронска опрема

Се продава од:

A - UST.mk
Потврден огласувач
070331936
Испрати Е-маил до огласувачот

Digitalen tester na voda

399 МКД

Set gumeni futroli za zastita na zici

299 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам