1 / 9
Се продава Opel Insignia 1.6 CDTI 136 HP
13.500 €
Цената не е фиксна
24.05.2022 22:16

Тетово / Тетово

Марка:

Opel

Модел:

Insignia

Година:

2016

Гориво:

Дизел

Километри:

120000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Седани

Боја:

Сина

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

05.2022

Сила на моторот:

102 kw / 139 ks

Kласа на емисија:

Еуро 6

Се продава одлично сочувана Opel Insignia 1.6 CDTI 136 HP со поминати 127000 km, сега направен сервис со uље Castrol 5w30 и сите филтри Mann ( уље, гориво, воздух и кабина ) и Engine Flush Liqui Moly. Зимски нови гуми SAVA HP2 225/55/17 и летни предни гуми Мichelin Primacy 3 и задни Bridgestone. Просечна потрошувачка на гориво 5 литри. EURO 6

ОПРЕМА:

ABS
ESP
Airbag x 6
Start/Stop Систем,
Навигација
КОЛОР Борд Компјутер
CRUISE Control
Електрична паркинг кочница со HSA
Клима
TPMS - Мерач на Притисок во Гуми
Паркинг Сензори напред и назад
Hill assist
Bluetooth
Серво волан со висинско и длабинско прилагодување
Радио - Intellilink RF900 Navi,( 8”color touch screen на централна конзола, 7 премиум звучници, USB, кратка кровна антена –Shark fin)
Сензори за Дожд
Светла за магла
LED дневни светла,Халогени светла напред
Електрика на предни и задни стакла
USB приклучоци и штекер за лаптоп/телефон/таблет
Автоматско затемнување на внатрешен електрохроматски ретровизор
Автоматски светла со детектор за тунел
Електрични Ретровизори
Ел. Склопливи Ретровизори
Команди на волан ( Патен компјутер,Темпомат, Радио, Повикување контакти на телефон, читање пораки, Voice commands итн. )
Централна Брава
Електрика на Седишта
Багажен простор од 530 литри
Резервна нормална гума 225/55/17

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

Elvir
Потврден огласувач
071902007
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам