Workstation
500 €
29.04.2022 13:00

Тетово / Тетово

Xaрд диск HDD:

2 TB

РАМ Меморија:

16 GB и повеќе

Модел на процесор:

Intel Xeon

Тип на хaрд диск:

SSD

Lenovo D20 Workstation:
CPU: 2 x Intel Xeon X5650 (4 core x 2.67GHz)
GPU: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB
RAM: 48 GB
SSD: Samsung 860 EVO - 250GB
HDD: TOSHIBA HDWD110 - 1TB
OS: Windows 10 Pro
CENA: 550 €

Lenovo D20 Workstation:
CPU: 2 x Intel Xeon X5650 (4 core x 2.67GHz)
GPU: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB
RAM: 32 GB
SSD: Samsung 860 EVO - 250GB
HDD: TOSHIBA HDWD110 - 1TB
OS: Windows 10 Pro
CENA: 500 €

Fujitsu Celsius R920 Workstation:
CPU: 2 x Intel Xeon E5-2690 (8 core x 2.9GHz)
GPU: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti
RAM: 64 GB
SSD: ADATA SU800 - 256GB
HDD: Hitachi HUA72302 - 2TB
OS: Windows 10 Pro
CENA: 800 €

Power Supply: GP-P750GM
https://www.gigabyte.com/Power-Supply/GP-P750GM#kf
CENA: 70 €

Monitor: ACER G246HYL
https://store.acer.com/en-us/24-basic-g6-monitor-g246hyl-bmjj
CENA: 60 €

Monitor: LG 24MP47HQ-P
https://www.lg.com/us/monitors/lg-24MP47HQ-P-led-monitor
CENA: 60 €

Категорија: Компјутери / Десктоп компјутери

Се продава од:

Burim
Потврден огласувач
070515978
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам