1 / 9
NOV ZICEN PROFESIONALEN SHURE BETA 58A MIKROFON
6.170 МКД
03.09.2022 21:59

Куманово / Куманово

Динамичен вокален микрофон

Во традицијата SM58, динамичната Beta 58A стана избор број еден меѓу пејачите и професионалните инженери на PA.

Бета 58А е динамичен вокален микрофон со висока моќност дизајниран за професионално засилување на аудио и употреба во студио за снимање. Суперкардиоидната поларна шема се протега низ целиот опсег на пренос и гарантира засилување отпорно на повратни информации, максимална изолација од други извори на звук и минимална боја надвор од оската. Контурниот одговор на фреквенцијата е одличен за вокали одблиску.

Благодарение на неговата робусна конструкција, докажаниот систем на амортизери и зацврстената челична корпа, извонредните перформанси не се загрозени дури и со грубо ракување. Вообичаените употреби за Бета 58А вклучуваат водечки вокал, помошен вокал и говор.

Поларна шема: суперкардиоид
Оптимизиран опсег на пренос за квалитет на вокал при професионална употреба во живо
нуди максимална безбедност на повратни информации со максимално засилување и максимално потиснување на бучавата во заднина
амортизерот со воздушно перниче штити од ударен шум и бучава при ракување
Опсег на пренос: 50 - 16.000 Hz
максимално ниво на звучен притисок: 140,5 dB
Излезна импеданса: 290 оми
Чувствителност на отворено коло: -51,5 dBV / Pa (2,66 mV)
Димензии (L x Ø): 160 x 50 mm

Категорија: Музички инструменти и опрема / Опрема за музички инструменти / Микрофони

Се продава од:

Oglasnik
Потврден огласувач
079280009
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам