1 / 1
Se prodava gradezno zemjiste vo Veles - Rechani
65.000 €
25.10.2022 08:56

Велес / Велес

Квадратура:

2792 m²

Тип на земјиште:

Градежно

Се продава неизградено земјиште во КО Велес непосредно до хотелот Гардениа и реката Вардар.

Постои целокупна документација за имотот, како:
1. Решение за приватизација на градежно земјиште стекнато по основ на поранешна сопственост
2. Правосилно решение за приватизирано градежно земјиште
3. Потврда од Агенцијата за катастар на недвижности, Одделение за катастар на недвижности Велес, за промена на култура на КП БР. 15918/1, од земјоделско во градежно земјиште
4. Имотен лист БР. 23711
5. Геодетски елеборати (2)
6. Скица
7. Нотарски акт за физичка делба на недвижен имот

Вкупната површина на овој недвижен имот изнесува 2792 м2.

Плацот е обезбеден со основната инфраструктура: пат, електрична енергија, одвод и довод на вода за пиење.

Подетални информации на телефон 071/334-041 од 10.00 до 21-00 часот секој ден.

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Се продава од:

Jovan
Потврден огласувач
071334041
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам