1 / 6
Technics SU-7700 & ST -7300
1 €
06.11.2022 13:34

Тетово / Тетово

Power output: 50 watts per channel into 8Ω (stereo)

Frequency response: 5Hz to 80kHz

Total harmonic distortion: 0.06%

Damping factor: 60

Input sensitivity: 2.5mV (MM), 150mV (line)

Signal to noise ratio: 78dB (MM), 97dB (line)

Output: 150mV (line)

Speaker load impedance: 4Ω to 16Ω

Dimensions: 410 x 140 x 315mm

Year: 1976

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Hi-fi Стерео системи

Се продава од:

s95
Потврден огласувач
075606018
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам