1 / 1
Solarni sistemi za kuki za elektricna energija
7.000 €
Цената е фиксна
Со вклучен ДДВ
21.04.2022 20:06

Гази Баба / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Соларен систем за куќи со месечна потрошувачка просек 600kWh
* 10 Соларни фотоволтаични монокристални панели од 415W
* 6 kW Соларен инвертер монофазен трансформатор
* 4 ГЕЛ Соларни Батерии од 140ah за складирање до 7kWh во Батерии
* Монтажни елементи
* Монтажа
Цена: 7,000€
Можност за купување на еко кредит преку Банките со ЕУ Грант од 15-20% со тоа се намалува кредитот до 15% или 1050€ и исплата на остаток на рати со заштеда на скапа електрична енергија, после монтажата може да се аплицира плус за државна субвенција од 1,000€ за побрза исплатливост на соларниот систем.
Дневно производство на електрична енергија просек 20 kWh, месечно заштеда просек 600kWh за сите домашни монофазни апарати, како и топла вода, греење и ладење со инвертер клими за максимална заштеда на електрична енергија.
Годишно производство просек 7,200kWh електрична енергија или заштеда од 57.600ден скапа тарифа или 930 евра годишно, со исплатливост на инвестцијата со заштеда, грант и субвенција за просек 5 години.
Емаил; solarmk@gmail.com
Tel; 078853334

Категорија: Дом и Градина / Cтруја и додатоци - Агрегати

Се продава од: Претпријатие

Solar Installers Team
Потврден огласувач
078853334
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам