1 / 3
Intel konfiguracija i7-6700, GTX 970, 16GB DDR4
30.000 МКД
27.05.2022 18:22

Кисела Вода / Скопје

Се продава конфигурација со следните компоненти:
CPU: Intel i7 6700 3.4 GHz
GPU: Gigabyte GTX 970 4GB
MB: Gigabyte H170-D3H
PSU: CoolerMaster B600 600W
RAM: HyperX Fury 16GB DDR4 2133 MHz (1 стик е 2600Mhz и е под гаранција)
HDD: Western Digital Blue 1TB
SSD: Kingston 120 GB
CASE: CoolerMaster Storm Scout 2
OS: Windows 11

Конфигурацијата е одлична за гејминг и видео едитирање, користена само за гејминг и едитирање слики.

Категорија: Компјутери / Геминг и Дотатоци за Геминг / Геминг - PC Десктоп

Се продава од:

Abc
Потврден огласувач
076200465
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам